فرهنگ مصادیق:نگهداری و پروار گراز و خوک

از پژوهشکده امر به معروف
پرش به: ناوبری، جستجو
نگهداری و پروار گراز و خوک

کتب مرتبط

ردیف عنوان

مقالات مرتبط

ردیف عنوان

مصادیق مرتبط

ردیف عنوان
۱ نگهداری بیت المال
۲ خرید و فروش خوک
۳ پرونده سازی (ثبت و نگهداری عیوب مسلمان)
۴ نگهداری ابزار گناه
۵ نگهداری مواد مخدر

چندرسانه‌ای مرتبط

ردیف عنوان

مرتبط‌های بوستان

ردیف عنوان

نرم‌افزارهای مرتبط

ردیف عنوان

فروش کالباس گوشت خوک در تهران

علی‌رغم ممنوعیت در خرید و فروش و واردات فراورده‌های گوشتی خوک و گراز در کشور به نظر می‌رسد این محصولات غیر قابل دسترس نیستند.
اقتصاد نیوز نوشت: هرچند به نظر می‌رسد واردات و خرید و فروش برخی از کالاها و محصولات در کشور ممنوع است اما گاهی این ممنوعیت محدودیت چندانی در تهیه این محصولات ایجاد نمی‌کند. در هر کشوری با توجه با تفاوت در سلیقه‌ها، افکار و عقاید، هر فردی ممکن است متقاضی یک کالای به خصوص باشد که به نظر می‌رسد ممنوعیت در خرید و فروش آنها چندان هم مانع تغییر سلیقه نمی‌شود. هرچند شاید ممنوعیت‌ها دسترسی را دشوار کرده باشد.
یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها هرچند با دشواری در تهران وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.
مشاهدات میدانی حاکی از فعالیت برخی از فست‌فودی‌ها در سطح شهر تهران است که که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می‌شود که عمدتا مشتریان آنها نیز اقلیت‌های دینی هستند.
اما خرید مستقیم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می‌کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را ۴۷ هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز ۵۵ هزار تومان عنوان می‌کند. البته این فرد دربارهٔ نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی‌دهد.
در همین مورد محمود بهشتیان، مشاور رئیس کل گمرک ایران به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور سخن می‌گوید و می‌گوید: اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند.
وی می‌گوید: گوشت خوک، گراز و فراورده‌های گوشتی از آنها شرعا حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.

منبع: سایت تابناک -تاریخ برداشت: 95/03/22