فرهنگ مصادیق:بدبین کردن به مسئولان

از پژوهشکده امر به معروف
(تغییرمسیر از بدبین کردن به مسئولان)
پرش به: ناوبری، جستجو
بدبین کردن به مسئولان

کتب مرتبط

ردیف عنوان

مقالات مرتبط

ردیف عنوان

مصادیق مرتبط

ردیف عنوان

چندرسانه‌ای مرتبط

ردیف عنوان

مرتبط‌های بوستان

ردیف عنوان

نرم‌افزارهای مرتبط

ردیف عنوان

بدبین کردن مردم از کارآیی نظام از بزرگ‌ترین منکرات است

خبرگزاری فارس: بدبین کردن مردم از کارآیی نظام از بزرگ‌ترین منکرات است امام جمعه کازرون گفت: ایجاد ناامیدی و بدبینی مردم از کارآیی نظام و انقلاب اسلامی توسط مدیران و مسئولان از بزرگ‌ترین منکرات است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کازرون، حجت الاسلام محمد خرسند عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان که با موضوع امربه معروف و نهی ازمنکر صورت گرفته بود با گرامی داشت فرارسیدن دهه پرفروغ فجر به اهمیت دو فریضه واجب امربه معروف و نهی ازمنکر پرداخت و اظهار داشت: فریضه امربه معروف و نهی ازمنکر از میان واجبات دیگر ازجمله نماز و روزه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی گفت: هر کاری که رضای خدا را در پی داشته باشد معروف و آنچه که خشم و غضب خداوند را باعث شود منکر گویند، بنابراین باید در زندگی روزمره آنچه را که مورد پسند خداوند است انجام دهیم و از منکرات که تعریف گسترده‌ای دارد پرهیز کنیم.

امام جمعه کازرون به تعریف گسترده مقوله منکر در جامعه پرداخت و تصریح کرد: امروزه زمانی صحبت از منکرات به میان می‌آید فقط بدپوششی در اذهان شکل می‌گیرد در صورتی که بدتر از آن نیز در جامعه وجود دارد که منکر به حساب می‌آید.

خرسند، تعامل و برخورد بد مسئولان با مردم، ایجاد بدبینی از کارآیی نظام، تجمل گرایی، دادن وعده‌های توخالی، کلنگ زنی بدون پشتوانه و حتی نقض عهد و پیمان را در زمره منکرات برشمرد و افزود: بسیاری از معضلات اجتماعی کشورمان نحوه تعامل و برخورد مسئولان با مردم را شامل می‌شود که در این زمینه باید مراقب رفتار و نحوه برخوردمان باشیم.

وی متذکر شد: عبادت فقط در بسیار نماز خواندن و روزه گرفتن نیست بلکه صداقت گفتار و امانت داری را نیز شامل می‌شود بنابراین باید از مسئولیتی که در اختیارمان به امانت است درست مواظبت کنیم.

امام جمعه کازرون گفت: ستاد امربه معروف نباید فقط به منکرات کوچه و خیابان بپردازد چراکه این مقوله دایره‌ای وسیع و گسترده دارد و مسئولان ادارات و نهادها باید خودشان را به نحوی آمر به معروف و ناهی از منکر بدانند.

خرسند از مسئولان این شهرستان خواست از کارهایی که موجب نارضایتی مردم است پرهیز کنند و با روی گشاده با ولی نعمتان انقلاب، محرومان و ضعیفان جامعه برخوردی مناسب داشته باشند.

وی به انتخابات مهم پیش رو اشاره کرد و اذعان داشت: انتخابات از جمله معروفات انقلاب است و موجب تقویت نظام می‌شود و بنابه فرموده امام راحل حفاظت نظام از حفظ نماز و حج مهم تر است.

امام جمعه کازرون گفت: برخی داوطلبان رد صلاحیت شده که در دو مرحله توسط شورای نگهبان مورد بررسی قرار می‌گیرند چنانچه بتوانند دلیل و شواهدی بیاورند می‌توانند به جرگه انتخابات برگردند و در غیر این صورت نباید سازوکار انتخابات را زیر سؤال ببرند.

خرسند در ادامه دهه فجر را شناسنامه انقلاب و هویت نظام بیان برشمرد و اظهار داشت: بزرگ‌ترین عید ملی ما ۲۲ بهمن است که هرساله مردم آن را باشکوه تر از سال‌های پیش برگزار می‌کنند که در این راستا مسئولان باید مراقب باشند که از مردم عقب نمانند.

وی از مسئولان این شهرستان خواست عملکرد و خدمات صورت گرفته را فارغ از هرگونه تنگ نظری و سیاه نمایی به مردم بازگو کنند.

امام جمعه کازرون برای آن دسته از افرادی که در پی تطهیر چهره زشت و پلید رژیم پهلوی هستند اظهار تأسف کرد و گفت: این دسته از افراد چگونه می‌توانند چهره نظام سراسر فاسدی که غوطه در انواع فساد اخلاقی و مالی بود را با نظام جمهوری اسلامی قیاس کنند و طوری به نسل جوان وانمود کنند که وضع درگذشته گل وبلبل بود.

منبع: سایت فارس نیوز - تاریخ برداشت : 95/05/24