فرهنگ مصادیق:بخل - عرش نیوز

از پژوهشکده امر به معروف
(تغییرمسیر از بخل - عرش نیوز)
پرش به: ناوبری، جستجو
بخل - عرش نیوز

نتقاد قرائتی از قفل‌گذاری روی نرم افزارهای دینی: بخل را کنار بگذاریم و مدام نگوییم سرقت علمی.

حجت‌الاسلام قرائتی با توصیه دانش‌آموزان و عالمان به یادداشت و جمع‌آوری نکات مهم در طول زندگی گفت: علوم مختلف را جمع‌آوری و یادداشت کنید و آن را در اختیار یکدیگر قرار دهید تا همه با هم رشد کنیم.

به گزارش عرش نیوز، آیین افتتاحیه بیست و دومین دوره مسابقات برنامه تلویزیونی درس‌هایی از قرآن (سه‌شنبه ۹ مهر) با حضور حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز و معلم قرآن کریم در تالار شیخ صدوق آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.
این استاد قرآن کریم با انتقاد از عالمانی که برای آثار خود قفل نرم‌افزاری می‌گذارند، گفت: غربی‌ها مطالب مضر و تصاویر مستهجن خود را به صورت رایگان برای جوانان ما ارسال می‌کنند در حالیکه ما جلوی تکثیر علوم و احادیث را می‌گیریم و بر آثارمان قفل می‌گذاریم پس بیایید بخل را کنار بگذاریم، مدام نگوییم سرقت علمی! تبلیغ را همگانی کنیم و حتی کتاب‌هایی که داریم را به دیگران امانت بدهیم.

وی خدایی کردن کارها را یکی دیگر از موضوعات مهم زندگی دانست و گفت: باید در زندگی به کارها رنگ الهی بدهیم و ارزش کارها را میلیاردی کنیم به عنوان مثال هنگامی که آب می‌خوردیم بابت سیراب شدن همه تشنه‌ها خدا را شکر کنیم و یا هنگامیکه صدقه می‌دهیم بگوییم بابت دفع بلا از همه موجودات عالم. این گونه نیات اجر کارها را میلیاردها برابر افزایش می‌دهد.

قرائتی در پایان با توصیه مجدد حاضران به یادداشت مطالب مفید گفت: در طول زندگی نکات مختلف را یادداشت کنید و این نکات را پس از انتشار در اختیار همه قرار دهید و بگذارید آن‌ها هم منتشر کنند و راه علم را باز کنید تا همه با هم رشد کنیم.

منبع: عرش نیوز - تاریخ برداشت: 95/06/06